MČR družstev U19: vítězství pro Prosek, Radotín třetí

Podzimní řada mistrovství byla odstartována MČR družstev U19 v národním centru v Plzni. Na “Krašovku” se sjelo 16 celků z celé republiky, aby se zde popraly o prvenství. SK Prosek Praha si došel pro titul. Na bronzové pozici se umístil TJ Sokol Radotín.

Týmy nejprve sehrály zápasy ve skupinách (A-D). Následně první dva postupovaly nahoru do bojů o cenné kovy. V tomto Play-off (o 1.-8. místo) měla Praha zastoupení 3 klubů: SK Prosek Praha, TJ Sokol Radotín a TJ Astra Zahradní Město.

Na “lámání chleba” došlo hned v prvním kole Play-off, když se setkala Astra s Prosekem. Druhý jmenovaný tým zvítězil 4-1. Jediný bod dokázala Astra ukořistit v MS1.

TJ Sokol Radotín se dostal do semifinále, kde stanul proti vyzbrojené Slatině. Slatinští hráči se pokusili napodobit svůj extraligový tým. Zdolali Radotín po dramatickém boji 5-2 a ve finále čelili Proseku. Prosečtí jim však nedali šanci a po výsledku 5-0 slavili titul.

V zápase o 3. místo se Radotín utkal s klubem TJ Montas Hradec Králové. První bod si připsali Radotínští skrečí soupeře v MS1. Dále skórovali v MS2, WS2 a MD. Těsným výsledkem 4-3 stanuli na bronzovém postu.

Složení hrajících juniorů pražských týmů v TOP 8

SK Prosek Praha (zlato): Petr Bříza, Kryštof Coufal, Lukáš Thor, Filip Titěra, Amélie Maixnerová, Vanda Sedláčková, Ivana Treperová

TJ Sokol Radotín (bronz): Tomáš Bláha, Petr Hnilica, Milan Kovář, Adam Král, Eva Brožová, Jana Hnilicová, Lucie Sommerová, Karolína Vnoučková

TJ Astra Zahradní Město (5.-8.): Marek Čepela, Vojtěch Havránek, Tobiáš Lecian, Michal Moravec, Jan Urban, Emma Hanzlová, Aneta Osičková, Erika Osičková, Alena Pinkasová

Z pražských týmů se MČR družstev U19 zúčastnilo ještě MTAC Praha, které se ze skupiny nedostalo.

Děkujeme všem pražským hráčům za reprezentaci a medailistům gratulujeme.

PBaS
FOTO: czechbadminton