2.GPA U19: pražští hráči vybojovali 7 medailí

Týden po finále Extraligy se na tomtéž místě odehrálo 2. GPA U19. Z brněnské Slatiny pražští hráči dosáhli na medaili v každé disciplíně. Celkem si odváží 7 cenných kovů. 

Nejúšpěšnější disciplínou z pražského pohledu se stala dámská čtyřhra. Ivana Treperová spojila síly s Kateřinou Osladilovou a bez zaváhání si došly pro zlato. O kolo dříve vypadla Lucie Paterová, která hrála po bohu své stálé deblové parťačky z Brna Nely Fliglové. Ve čtvrtfinále děvčata porazila plzeňské duo Benediktová-Dvořáková ve třetím setu poměrem 21-18, 18-21, 22-20. V semifinále potrápily nasazené dvojky.

Ze smíšené čtyřhry si pražští odváží také dvě medaile. Kateřina Koliášová nastoupila do bojů o medaile s Vojtěchem Havlíčkem. V semifinále se potkali s Ivanou Treperovou a Ondřejem Běhounkem. V třísetovém klání nakonec zvítězila dvojice Koliášová-Havlíček. Finálový zápas proti nasazeným jedničkám Osladilová-Hrazdíra skončil dle papírových předpokladů. 

Nejcennější kov si odváží Vanda Sedláčková ze singlu. Jako nasazená jednička potvrdila své kvality, když bez ztráty jediného setu dokráčela do finále, kde si hravě poradila s Petrou Benišovou (BK Kopřivnice, z.s.) a zvítězila 21-12, 21-5.

Bronz přidal ze stejné disciplíny Petr Hnilica. Ve čtvrtfinále si poradil ve třech setech s domácím hráčem Tomášem Vrbkou. V semifinále podlehl pozdějšímu vítězi Pavlovi Maňáskovi. 

Poslední medaili vybojoval Lukáš Thor s Michaelem Havlíčkem v deblu. Semifinále proti nasazeným jedničkám bylo nad jejich síly. Odváží si tak bronz.

Děkujeme všem pražským hráčům za reprezentaci a medailistům gratulujeme,

PBaS

FOTO: SCM Praha

 

Medailové výsledky pražských hráčů

MS:

Bronz: Petr Hnilica (TJ Sokol Radotín)

WS:

Zlato: Vanda Sedláčková (SK Prosek Praha)

MD:

Bronz: Lukáš Thor (SK Prosek Praha) + Michael Havlíček (SKP Kometa Brno)

WD:

Zlato: Ivana Treperová (SK Prosek Praha) + Kateřina Osladilová (TJ Sokol Klimkovice)

Bronz: Lucie Paterová (MTAC Praha) + Nela Fliglová (SK Brno Slatina)

XD:

Stříbro: Kateřina Koliášová (SK Hamr, z.s.) + Vojtěch Havlíček (TJ Sokol Polabiny Pardubice)

Bronz: Ivana Treperová (SK Prosek Praha) + Ondřej Běhounek (Badminton Ústí nad Labem, z.s.)