MČR U15: Zlatý hattrick pro Břízu, dvě zlata odváží Nýdrlová, dvě medaile pro Hnilicovou, cenný kov přidávají i Astráci

Další mládežnické MČR je za námi. Tentokrát věkové kategorie U15. Pražští badmintonisté v hojném počtu dorazili do Mostu a poprali se o cenné kovy. Petr Bříza vybojoval zlatý hattrick, Štěpánka Nýdrlová brala dvě zlata v párových disciplínách, Jana Hnilicová stříbro v deblu a bronz v singlu. Poslední společnou medaili přidali Daniel Pešek a Jakub Mojdl v deblu.

Petr Bříza se stal nejúspěšnějším hráčem pražské oblasti, když získal zlatý hattrick. V deblu po boku Petra Martince ml. Si pro nejcennější kov dokráčeli bez ztráty setu. V semifinále porazili astrácké duo Pešek, Mojdl.

Bříza byl bez konkurence i v singlu. Semifinálový zápas proti turnajové jedničce zvládl ve dvou setech. Ve finále stanul proti svému deblovému parťákovi Petru Martincovi. Jasným výsledkem 21-18, 21-18 ovládl singlovou disciplínu.

Zlatou cestu zakončil mixem se svou týmovou kolegyní Štěpánkou Nýdrlovou. Startovali jako nasazená 5/8 dvojice. Nýdrlová se vracela po operaci kolene zpátky do formy. Opět suverénní vítězství i ve smíšené čtyřhře bez třísetového zápasu.

Štěpánka Nýdrlová následně přidala zlato v deblu po boku domácí Terezy Grznárové. Finálový zápas proti radotínské Janě Hnilicové a Kateřině Malé z Badminton Rychnov nad Kněžnou ukázal velmi bojovné výkony. Hrálo se o každý míč. Nakonec zvítězila dvojice Nýdrlová, Grznárová poměrem 17-21, 21-16, 22-20.

O poslední medaili se postarala Jana Hnilicová v singlu. Osudnou se jí v semifinále stala, stejně jako v deblu, nasazená jednička a zároveň pozdější disciplíny Tereza Grznárová.

Děkujeme všem za reprezentaci pražské oblasti a medailistům gratulujeme!

PBaS

Foto: SK Prosek, z.s.

Kompletní výsledky naleznete ZDE.