Pražští badmintonisté z GPA U19 přiváží spoustu medailí. 0 dvě kategorie mladší hráči šli bronzovou cestou

O prvním květnovém víkendu se pražští hráči rozutekli na dva Áčkové turnaje. V Hradci hráli junioři a v každé disciplíně vybojovali alespoň 2 medaile. Mladší žáci šli bronzovou cestou.

Na GPA U19 se stala nejúspěšnější disciplínou smíšená čtyřhra, kde pražští hráči brali všechny 4 medailová umístění. První skončili Amélie Maixnerová s Filipem Titěrou, kteří se ve finále poprali s Ivanou Treperovou a Adamem Srncem. Bronz si rozdělilo duo Erika Osičková, Lukáš Patzák a Vanda Sedláčková, Dennis Kerpl.

V dámském singlu si dívky z první dvou postů medaile vyměnily. První skončila Sedláčková, druhá Maixnerová a o třetí místo se znovu postarala Osičková.

U pánů skončil hamerský Vojtěch Strejček bronzový. V třísetové bitvě ho porazil Lukáš Patzák z Dobrušky. Ve finálovém boji zkusil Vojtu pomstít Lukáš Thor, ale nezadařilo se.

V dámských i pánský deblech pražští ukořistili 3 a 3 medaile. První skončil Adam Srnec v kombinaci s hráčem Slatiny Josefem Cirókem. Druhé místo obsadil Lukáš Thor s dalším brněnským hráčem Michaelem Havlíčkem (SKP Kometa Brno). Třetí skončila ryze pražská dvojice Kryštof Klíma, Vjtěch Strejček.

Mladší badmintonisté bojovali, seč mohli a ve čtyřech disciplínách posbírali 4 bronzové medaile.

Marek Nechvátil skóroval dvakrát. Nejprve v singlu a následně v kombinaci se svojí klubovou parťačkou Kristýnou Gerbelovou v mixu. Další bronz putoval do rukou hamerského Martina Franty, hrajícího po boku Vojtěcha Kubáta (TJ Sokol Polabiny Pardubice) a poslední byl přivezen do Astry Luckou Bednářovou, jejíž parťačkou byla Vesecká Sofia Kerplová.

Kompletní výsledky GPA U19 naleznete ZDE a GPA U15 TADY.

Děkujeme všem pražským hráčům za reprezentaci a medailistům gratulujeme,

PBaS

GPA U19 – medailové výsledky pražských hráčů:

MS

1. místo – Lukáš Thor – SK Prosek Praha
  2. místo – Vojtěch Strejček – SK Hamr, z.s.

WS

1. místo – Vanda Sedláčková – SK Prosek Praha
  2. místo – Amélie Maixnerová – SK Prosek Praha
  3. místo – Erika Osičková – TJ Astra ZM

XD

1. místo – Amélie Maixnerová a Filip Titěra – SK Prosek Praha
  2. místo – Ivana Treperová a Adam Srnec – SK Prosek Praha a SK Hamr, z.s.
  3. místo – Erika Osičková a Lukáš Patzák – TJ Astra ZM a TJ Sokol Dobruška
  4. místo – Vanda Sedláčková a Dennis Kerpl – BK TU v Liberci

MD

1. místo – Adam Srnec a Josef Cirók (SK Brno Slatina)
  2. místo – Lukáš Thor a Michael Havlíček (SKP Kometa Brno)
  3. místo – Kryštof Klíma a Vojtěch Strejček

WD

1. místo – Ivana Treperová a Karolína Kalkušová (Benátky nad Jizerou)
  2. místo – Vanda Sedláčková a Nela Fliglová (SK Brno Slatina)
  3. místo – Karolína Vnoučková – TJ Sokol Radotín a Anna Dvořáková (SK Badminton Český Krumlov)

GPA U15 – medailové výsledky pražských hráčů:

MS

1. místo – Marek Nechvátal – SK Prosek Praha

XD

1. místo – Marek Nechvátal a Kristýna Gerbelová – SK Prosek Praha

MD

1. místo – Martin Franta – SK Hamr + Vojtěch Kubát (TJ Sokol Polabiny Pardubice)