Na GPA v Benátkách dominovali Kulíšek s Hubáčkem ziskem dvou medailí

Sezóna odstartovala tradičním GPA dospělých v Benátkách nad Jizerou. 26. memoriál Petra Martince staršího nabídl několik zajímavých klání. Z pražských dominovali zejména muži Matěj Hubáček, Vít Kulíšek, Pavel Drančák. U žen se prosadila Kateřina Koliášová se svou stálou parťačkouz Klimkovic. 

Vít Kulíšek si v párových disciplínách připsal dvě zlaté, čímž se stal nejúspěšnějším pražským hráčem turnaje. První v deblu s Tomášem Švejdou (Český Krumlov), druhou v mixu s Kateřinou Zuzákovou (Benátky nad Jizerou). 

Jediné třísetové finále a zároveň poslední zápas dne se hrálo téměř v prázdné hale. Stanuli proti sobě klubový parťáci Kulíšek-Hubáček se svými mixérkami Zuzákovou-Kozempelovou. Po setech 13-21, 21-18, 21-16 si zlato odvezli mistři republiky z roku 2022 Kulíšek-Zuzáková.

V pánském deblu spojil Matěj Hubáček síly s “nestárnoucím” Pavlem Drančákem. Zajímavostí je, že cestou do finále jim soupeři dva zápasy z důvodu zranění skrečovali. Finále nabídlo zajímavé vyvrcholení. Hubáček-Drančák vs Kulíšek-Švejda. První set putoval za věkově mladší dvojicí. V koncovce druhé sady vedli Hubáček s Drančákem 20-16, ale proměnit nedokázali. Triumf si vítězstvím 22-20 odváží Kulíšek a Švejda.

Jedinou pražskou ženskou zástupkyní, která získala  medaili, byla Kateřina Koliášová (SK Hamr). Stálé deblové duo Koliášová-Osladilová byly poraženy v semifinále nasazenými jedničkami a pozdějšími vítězkami soutěže Zuzákovou-Hořínkovou. Náleží jim tak bronz.

 

Děkujeme všem pražským hráčům za reprezentaci a medailistům gratulujeme.

Přejeme mnoho zdaru v nové sezóně! 

FOTO: Czechbadminton