Memoriál Konstantina Holobradého: M.Hubáček přiváží medaile ze všech disciplín, P.Drančák zlatý, dva kovy pro K.Šilhavou a A.Šulce

O víkendu ve Vinoři proběhla tradiční GPA dospělých – Memoriál Konstantina Holobradého. Na domácí půdě se pražští prosadili ve všech disciplínách. Nejúspěšnějším hráčem z pražských řad se stal Matěj Hubáček, jež bral medaili v každé disciplíně. Pavel Drančák vybojoval zlato v deblu. Klára Šilhavá a Adam Šulc se blýskli dvěma kovy.

Matěj Hubáček startoval ve všech disciplínách a ani jedna z nich nepřišla medailově nazmar. Zlato ukořistil po boku své stálé mixové parťačky Kristiny Kozempelové (BK TJ Baník Most). Ve finále se střetli s další pražskou dvojicí Adam Šulc, Klára Šilhavá. Druhý jmenovaný pár si šel pro poměrně jasné vítězství. Ve druhém setu museli kvůli Šulcovému zranění zad skrečovat a tak se prvenství chopili Hubáček s Kozempelovou.

Další zlato přivezl Pavel Drančák z deblu. Spojil síly s Janem Janoštíkem (TJ Sokol České Budějovice). Ve finálovém zápase zvítězili proti Matějovi Hubáčkovi hrajícího s Jaromírem Janáčkem (SKB Český Krumlov), kteří o kolo dříve neměli jednoduchý zápas. V semifinále se strhla bitva, když stanuli proti proseckému duu Šulc, Palán. O tom, kdo půjde do finále rozhodla až koncovka třetí sady. Zkušenější dvojice Hubáček, Janáček si finálové dveře prorazili výsledkem 21-18, 16-21 a 23-21.

Sestry Šilhavé se ve finálovém zápase pokusily pomstít Kateřiny Koliášovou a Osladilovou jež padly rukama Lucie Černé a Kriistiny Kozempelové v semifinále. V koncovce třetího setu pražské hráčky udělaly několik chyb, které se jim staly osudné. Odváží si tak stříbro.

Z dvouher pražští brali dvě medaile – stříbro a bronz. O stříbro se postarala Vanda Sedláčková. Bez zaváhání se dostala do finále, kde se setkala s Lucií Černou. Prosecká hráčka podala bojovný výkon, když druhý set vyhrála poměrem 22-20 a muselo se jít do rozhodující sady, ve které nakonec dominovala zkušenější Krumlovačka.

Poslední cenný kov uhrál Matěj Hubáček, který v semifinále nestačil na nasazenou jedničku a pozdějšího vítěze turnaje Jana Janoštíka.

Medailové výsledky pražských hráčů:

XD

Zlato – Matěj Hubáček (BK Meteor Praha) + Kristina Kozempelová

Stříbro – Adam Šulc (SK Prosek Praha), Klára Šilhavá (SK Hamr, z.s.)

MD

Zlato – Pavel Drančák (BK Meteor Praha) a Jan Janoštík (TJ Sokol České Budějovice)

Stříbro – Matěj Hubáček (BK Meteor Praha) a Jaromír Janáček (SKB Český Krumlov)

Bronz – Václav Palán, Adam Šulc (SK Prosek Praha)

WD

Stříbro – Klára a Radka Šilhavé (SK Hamr, z.s.)

Bronz – Kateřina Koliášová (SK Hamr, z.s.) + Kateřina Osladilová (TJ Sokol Klimkovice)

WS

Stříbro – Vanda Sedláčková (SK Prosek Praha)

MS

Bronz – Matěj Hubáček (BK Meteor Praha)

Děkujeme všem za řádnou reprezentaci oblasti a medailistům gratulujeme,

PBaS

Kompletní výsledky naleznete ZDE.


FOTO: SK Hamr, z.s.