MČR U15: Osičková přivezla dva tituly, Nýdrlová jeden. Dohromady pražští získali 9 medailí

O víkendu 12. – 13. 11. probíhalo v Českém Krumlově MČR v kategorii do patnácti let. Z pražských si nejlépe vedla Erika Osičková, jež získala dva tituly. Sekundovala jí medailistka z ME Amélie Maixnerová. Štěpánka Nýdrlová dominovala v singlu. Hned v závěsu byly Jana Hnilicová, Gabriela Frühaufová, Klára Gerbelová a Lucie Tománková, které shodně získaly bronz. Z chlapců se na medailových pozicích umístili Petr Bříza, Kryštof Coufal, Filip Titěra.

Pražskou hvězdou turnaje byla bezpochyby Erika Osičková, která kralovala hned ve dvou disciplínách – smíšené a dámské čtyřhře. V mixu startovala po boku Lukáše Thora (Badminton FSpS MU). Již od začátku byli v roli favoritů. Cestou do finále odehráli 3 zápasy, z toho 2 byly třísetové. Boj o titul proti Filipovi Titěrovi s Amélií Maixnerovou byl vyhrocený. Zejména první sada, kterou si na svou stranu připsali Titěra s Maixnerovou, byla hodně těsná. Osičková s Thorem si další sety nenechali utéct a zvítězili 21-23, 21-16, 21-16.

Erika Osičková v deblu spojila síly s Amélií Maixnerovou. Dívky měly s výjimkou finálového zápasu všechna kola třísetová. V semifinále porazily Janu Hnilicovou s Kateřinou Malou, jež v předchozí sadě dominovaly nad nasazenými jedničkami Grznárová, Nýdrlová. Ve finálovém zápase Osičková s Maixnerovou nenechaly nic náhodě a deklasovaly Axmanovou s Vavrečkovou 21-16, 21-12, čímž ukořistily titul.

O další medaili se postarala dvojice Gabriela Frühaufová a Klára Gerbelová z Proseku. V třísetovém semifinále nestačily na Axmanovou s Vavrečkovou. Podlehly 18-21, 21-15, 15-21.

Poslední nejcennější kov putoval do rukou Štěpánky Nýdrlové, která zcela ovládla dvouhru. Nýdrlová startovala v roli nasazené jedničky. Ve čtvrtfinále narazila na Axmanovou, která ji potrápila třemi sety. Štěpánka se však nedala a zvítězila. O kolo později se strhla pražská bitva mezi Nýdrlovou a hamerskou Lucií Tománkovou. Tománková ve čtvrtfinále vyřadila Osičkovou a zaručila si tak medaili. Na Nýdrlovou však již nestačila a po nepovedené koncovce druhého setu podlehla 21-19, 23-25, 5-21. Štěpánka ve finále změřila síly s domácí Eliškou Mikešovou. Jednalo se o nejdramatičtější zápas dne. Nýdrlová zvítězila až v rozhodující sadě poměrem 27-25!

Čtyřhra kluků se pro pražské nesla v duchu bronzových medailí. Filip Titěra s Kryštofem Coufalem prohráli ve vyrovnaném třetím setu s Martincem a Patzákem. Petr Bříza s Jakubem Klokanem byli pro změnu krátcí na pozdější vítěze disciplíny Klímu s Thorem. Přesto předvedli bojovný výkon.

Ve dvouhře chlapci nejdál došli do čtvrtfinále, kam se podívali Filip Titěra a Kryštof Coufal.

Děkujeme všem pražským hráčům za reprezentaci a kvalitní výkony!