Czech Junior 2022: Krulová s Maixnerovou přiváží dvě medaile, Šulc s Šilhavou a Koliášová jednu

Od pátku do neděle se v Orlové konal již 26. ročník mezinárodního turnaje Czech Junior 2022 pro hráče věkové kategorie U19, který se řadí do Badminton Europe Circuit (BEC). Oproti ostatním ročníkům nedorazily například silné výpravy z Německa a Francie. Jednalo se převážně o turnaj hráčů z Čech, Polska a Ukrajiny. Turnaj ozvláštnili Japonci, jež zvítězili ve čtyřech disciplínách (ve čtyřhře dívek neměli jedinou dvojici). Češi vybojovali celkem šest medailí z nichž pražští hráči získali pět!

První den v Orlové začínaly zápasy v 9:30. Díky jedenácti walkoverům se končilo již po šesté hodině večer.

Druhý den byl o poznání delší a zápasově vyrovnanější. Do nedělních bojů o finále se v singlu dostaly Petra Maixnerová a Lucie Krulová, které od začátku nové sezóny hájí barvy pražského Meteoru. Obě hráčky měly v semifinále Japonky. Krulová změřila síly se Sorou Ishioka, které podlehla 12-21, 12-21. Maixnerová předvedla mnohem vyrovnanější boj, když se pokusila vzdorovat pozdější vítězce disciplíny Mei Sudo. Nakonec prohrála 11-21, 17-21.

Maixnerová s Krulovou se společnými silami dostaly do semifinále dámské čtyřhry, ve které se jim podařilo zvítězit nad polskou dvojicí. Finále proti ukrajinskému duu Lavrova, Frolova bylo nervy drásající. Ukrajinky o kolo dříve v třísetovém boji udolaly Kateřiny Osladilovou (TJ Sokol Klimkovice) a Koliášovou (SK Hamr, z.s.). Maixnerová s Krulovou předvedly krásný badminton. Zejména v prvním setu se jim dařilo díky jejich komunikaci na kurtě, zachování klidné mysli a nastavením vhodné taktiky. První set šel za nimi poměrem 21-19. Druhá sada byla o poznání vyrovnanější. Krulová s Maixnerovou však k závěru chybovaly, a tak hra šla za Ukrajinkami. Od začátku rozhodujícího setu se Lavrova s Frolovou snadno dostávaly do útoku, tlačily na pražské hráčky a tvořily hru, což se stalo Krulové s Maixnerovou osudným a podlehly 21-19, 19-21, 15-21. Odváží si tak stříbro.

Další stříbro putovalo do rukou Kláry Šilhavé (SK Hamr, z.s.) a Adama Šulce (SK Prosek Praha). Šilhavá s Šulcem se do semifinále dostali vítězstvím ve třech setech nad Kateřinou Koliášovou s Pavlem Maňáskem (Badminton Rychnov nad Kněžnou). Zde změřili síly s dvojkami turnaje z Polska Bartolomiej Butkus, Julia Stankiewicz, kteří nevydrželi tlak české dvojice. Butkus se začal rozčilovat a Stankiewicz kazila na síti. Šilhavá se Šulcem udolali Poláky 21-16, 21-13 a ve finále se utkali s japonským duem Sato, Sudo. Japonci dominovali přesným podáním a rychlou hrou – celkově ji tvořili. Šilhavá se Šulcem se však neměli za co stydět. Přestože Sato a Sudo byli vždy minimálně o krok před nimi, české dvojici se dařilo proměnit míče v body a předvedli to, co se naučili na trénincích. Podlehli 18-21, 13-21.

Děkujeme všem hráčům za reprezentaci a gratulujeme k dosaženým výsledkům!

PBaS

Medailové výsledky pražských hráčů:

XD: stříbro – Klára Šilhavá, Adam Šulc

WD: stříbro – Lucie Krulová, Petra Maixnerová

         bronz – Kateřina Koliášová (s Kateřinou Osladilovou)

WS: bronz – Lucie Krulová a Petra Maixnerová