GPA U13: medailový hattrick pro Nachtmana, bronzová Maixnerová s Gerbelovou

Další turnaj ze série GPA odehráli o víkendu jedni z našich nejmladších hráčů. Pardubice hostily GPA pro kategorii U13, na kterém pražští badmintonisté ukázali, že patří k republikové špičce. Prosadili se zejména prosečtí hráči, kteří přivezli tři bronzy a jednu stříbrnou medaili.

Nejúspěšnějším pražským hráčem turnaje se stal Daniel Nachtman, který stanul na stupních vítězů ve všech třech disciplínách (MS, MD, XD).

Stříbro vybojoval Nachtman v chlapecké čtyřhře, kde stanul po boku Karla Vahalíka (SK Brno Slatina). Chlapci zde vystupovali v roli nasazených 3/4. Největší problém jim ve čtvrtfinále dělala pražsko/středočeská dvojice Hašek, Skrčený. V prvním setu Nachtman s Vahalíkem zvítězili 26-24, druhý nekompromisně ovládli 21-9. Skalp si připsali i v semifinále, kde porazili turnajové jedničky z Přerova Bezděka s Krejčiříkem. Finále proti dvojkám Stružka, Vrchotický se protáhlo do třetího setu, ve kterém zvítězili výše nasazení poměrem 19-21, 21-17, 21-17.

V singlu se Nachtman bez ztráty setu dostal až do semifinále, kde narazil na nasazenou jedničku a pozdějšího vítěze disciplíny Františka Vrchotického (TJ Sokol České Budějovice). Získal tak první bronz.

Svou poslední medaili a zároveň druhý bronz přidal Nachtman ve smíšené čtyřhře, kde spojil síly s klubovou kolegyní Agátou Maixnerovou. Bez zaváhání prošli do semifinále. Zde se opět střetli s Nachtmanovým osudným Vrchotickým s parťačkou Hermanovou. Ani v tomto případě se pražská dvojice nedostala do převahy a podlehla 21-9, 21-12.

Třetí bronz putoval do rukou proseckého dua Agáta Maixnerová, Kristýna Gerbelová. Dívky se probojovaly až do semifinále, kde se utkaly s pozdějšími vítězkami disciplíny Absatzovou, Majerovou.

V dívčí dvouhře se nejdál shodně dostaly Agáta Maixnerová a radotínská Daniela Dušánková. Cestu k medailím jim však ve čtvrtfinálovém kole zmařily nasazené hráčky.

Děkujeme všem pražským hráčům za reprezentaci, bojovnost, nasazení a přejeme spoustu dalších úspěchů do budoucna.

PBaS

Foto: SK Brno Slatina, z.s.

Zleva: Nachtman, Vahalík, Vrchotický, Stružka