GPA Benátecký pohár: sedm medailí pro pražské hráče

Ve dnech 2. – 4. 9. 2022 se v Benátkách nad Jizerou konal první turnaj Grand Prix A dospělých. Jednalo se již o 27. ročník. Pražští hráči zde měli početné zastoupení. Dominovali ve dvou disciplínách a dohromady přivezli sedm medailí.

Ve smíšené čtyřhře si pro titul došli prosecký Václav Palán a hamerská Radka Šilhavá, kteří dominovali nad domácím duem Savin, Zuzáková. Vítězný mixový pár má ze čtvrtfinále na svědomí skalp úřadujících mistrů republiky Víta Kulíška s Denisou Šikalovou a semifinále hrané na dva sety proti další pražské dvojici A. Šulc, K. Šilhavá.

„Pájař“ Pavel Drančák si s parťačkou Kristinou Kozempelovou (BK TJ Baník Most) došel pro bronz, když byli v semifinále zastaveni výše zmíněným Savinem se Zuzákovou.

Juniorka Lucie Krulová, která nově hraje za pražský Meteor, startovala jako nasazená dvojka. Finále proti Lucii Černé bylo doslova vybojované. Cenné vítězství v koncovce třetího setu 21-17, 18-21, 22-20 zajistilo Krulové prvenství.

Z pražských hráčů ve WS dosáhla na bednu i Michaela Zelinková, jež obsadila třetí příčku.

V pánském deblu se nejlépe dařilo dvojici Drančák, Kulíšek, kteří našli přemožitele až ve finále (Švejda, Janáček). Michalovi Hubáčkovi s křemežským Petrem Beranem byla stejně jako Adamovi Šulc a Václavovi Palánovi stopka vystavena v semifinále.

Dámská čtyřhra překvapení nenabídla. V disciplíně jasně zvítězily úřadující dvojnásobné mistryně republiky Zuzáková, Krpatová, kterým se v semifinále postavily sestry Šilhavé.

V singlu mužů se nejlépe dařilo Pavlovi Synovcovi, který skončil před branami semifinále.

 

Medailové výsledky pražských hráčů:

XD

Zlato: Václav Palán, Radka Šilhavá

Bronz: Adam Šulc, Klára Šilhavá a Pavel Drančák, Kristina Kozempelová

WS

Zlato: Lucie Krulová

Bronz: Michaela Zelinková

MD

Stříbro: Pavel Drančák, Vít Kulíšek

Bronz: Michal Hubáček, Petr Beran a Adam Šulc, Václav Palán

WD

Bronz: Radka a Klára Šilhavé

 

Kompletní výsledky naleznete ZDE.

Gratulujeme k úspěšnému zahájení sezóny! – PBaS

Foto: BK 1973 Benátky nad Jizerou