Ve dnech 5.–7. června hostila Plzeň Mistrovství České republiky klubů do 19 let. Na republikovém šampionátu se představilo hned pět pražských klubů – SK Prosek Praha, TJ Astra Zahradní Město, SK Hamr Praha, TJ Sokol Radotín a MTAC Praha.
Největšího úspěchu dosáhl SK Prosek Praha, který navázal na předchozí úspěchy a vybojoval již čtvrtý titul mistra České republiky klubů U19 v řadě. Ve finálovém utkání si Prosek poradil s SKP Kometou Brno (4:2 na zápasy) a potvrdil roli největšího favorita.
Výborný turnaj odehrála také TJ Astra Zahradní Město. V semifinále narazila na pražského rivala z Proseku a po porážce (1:5) zabojovala o 3. místo proti BA Olomouc. Zde odehrála velmi napínavé utkání a po vítězství 4:3 si odváží bronzovou medaili.
Do čtvrtfinálových bojů se probojoval také SK Hamr Praha. Jeho cesta turnajem skončila právě ve čtvrtfinále, kde nestačil na pozdějšího mistra z SK Prosek Praha. Přesto umístění do TOP 8 klubů je velmi krásným výsledkem.
MTAC Praha i TJ Sokol Radotín se na republikovém šampionátu představily v silné konkurenci. Přestože se ani jednomu z týmů nepodařilo postoupit do bojů o medaile, samotná účast na MČR klubů U19 představuje cennou zkušenost pro všechny zúčastněné hráče.
Všem pražským klubům děkujeme za skvělou reprezentaci a gratulujeme k dosaženým výsledkům na MČR klubů U19. 🏆🍀
Souhrn výsledků:
SK Prosek Praha – 1. místo 🥇
TJ Astra Zahradní Město – 3. místo 🥉
SK Hamr – 7.-8. místo
MTAC – 13. místo
TJ Sokol Radotín – 15. místo
Kompletní souhrn výsledků naleznete zde.
Galerie:





Kompletní galerie zde.
