Hnilicová na GPA U15 bodovala zlatem a stříbrem, v případě GPA U19 se jednalo o medailové žně

Uplynulý víkend nabídl opět hned 2 “Áčkové” turnaje. GPA U15 se konalo na samém kraji republiky ve Vendryni. Badmintonisté kategorie U19 vyjeli do Ústí nad Labem, aby se zde utkali o cenné kovy. Z pražské oblasti v mladších bodovala zlatem a stříbrem Jana Hnilicová, bronzem ji doplnili Jakub Mojdl a Daniel Pešek (MD), Jan Bednář junior(MD) a Nela Pavlišová (WD). V případě U19 se jednalo doslova o medailové žně, když pražští skórovali ve všech disciplínách. Celkem si odvezli 10 medailí.

Dvě zlata, tři stříbra a pět bronzů, takové bylo skóre pro pražské hráče U19.

Na titul dosáhla mladičká Amélie Maixnerová v singlu, když se ve finále vítězně střetla se svou týmovou kolegyní Vandou Sedláčkovou. 

Druhý titul obstarala Ivana Treperová ve spolupráci s domácím Ondřejem Běhounkem. Pavoukem prošli bez ztráty setu. V semifinále porazili Filipa Titěru s Amélií Maixnerovou. Finálový zápas proti Adéle Turoňové s Adamem Srncem potvrdil nasazení Treperové s Běhounkem (jedničky) , když duo dokázali zdolat jasným výsledkem 21-9, 21-8.

V dámském deblu to cinklo opět 3x. Úřadující bronzové medailistky soutěže týmů z ME U17 Adéla Turoňová s Karolínou Kalkušovou se po udělení divoké karty dostaly až do semifinále, kde na ně čekala Lucie Paterová s Nelou Fliglovou. Strhla se nelítostná třísetová bitva, z níž do boj o nejcennější medaili postoupily Turoňová, Kalkušová. Pokusily se pomstít Sedláčkovou s Treperovou, které o kolo dříve nestačily na Kulhánkovou s Trötzmüllerovu. Opět tři sety snad ještě více napínavé než semifinále. Od zlata dělily Turoňovou s Kalkušovou pouhé dva body. 

V mužské čtyřhře na bronzovou medaili dosáhl Vojtěch Strejček ve spolupráci s Budějovickým Kryštofem Klímou. 

Poslední cenný kov na tomto celostátním šampionátu ukořistil Kryštof Coufal jež zdolal dva nasazené hráče. Následně v semifinále nestačil na třetího nasazeného Pálinkáše.

 

Jana Hnilicová byla za nejjasnější pražskou hvězdu na GPA U15. 

V singlu startovala jako nasazená jednička. Probojovala se do finále, kde narazila na svou deblovou parťačku Kateřinu Malou. Třísetové finále ukázalo větší připravenost Malé.

Když dívky spojily síly ve čtyřhře, nikdo se jim nedokázal vyrovnat. Hladce v této disciplíně zvítěžily.

Dalšími medailemi, tentokrát bronzovými to hýřilo v chlapecké čtyřhře. Astráci Jakub Mojdl, Daniel Pešek v semifinále nestačili na nasazené jedničky. Jan Bednář junior ve spolupráci s brněnský Gabrielelm Trkanem zkoušel v téže kole vzdorovat pozdějším vítězům disciplíny. 

Poslední bronz přidala Nela Pavlišová ve spolupráci s Kateřinou Vondráčkovou. Dívky měly “rozehřívací” první kolo následované dvěma tříseťáky. V semifinále byly poraženy nasazenými dvojkami.

Kompletní výsledky obou šampionátů naleznete zde: GPA U15, GPA U19  

Děkujeme všem pražským hráčům za reprezentaci a medailistům gratulujeme.

PBaS

Foto: MTAC Praha