MČR U13: 9 proseckých medailí, jedna pro Kyzlíka a jednu přidává Weberová

MČR U13 jednotlivců se uskutečnilo o víkendu 4. –  5. 11. v hale SK Brno Slatina. Pražští hráči předvedli v zápasových klání své maximum – celkem získali 11 medailí! 9 medailí putovalo k badmintonistům SK Prosek, jedna Felixovi Kyzlíkovi (SK Hamr) a poslední přidala radotínská Maia Weberová v deblu.

Nejúspěšnější disciplínou z pražského pohledu se stala chlapecká čtyřhra. Ve finále nastoupili prosečtí Kristián Bíba, Vladimír Svoboda proti Felixovi Kyzlíkovi se svým stálým parťákem Miroslavem Teplým z TJ Montas Hradec Králové. V tomto dvousetovém klání zvítězila ryze pražská dvojce.

Bíba byl úspěšný i v mixu s klubovou kolegyní Agátou Maixnerovou. Probojovali se do finále, kde stanuli proti duu Šíma-Kábrtová. Podlehli ve dvou setech. Ke konci druhého se však schylovalo k dramatu, ale nakonec ho ukořistili soupeři poměrem 24-22.

Následující medaili přidala Maixnerová v deblu s další proseckou hráčkou Kristýnou Gerbelovou. Dívky si statečně vyšláply na nasazené jedničky Czajová-Kábrtová a pokusily se tak pomstít Weberovou s Váňovou, kterým byla ukončena cesta v semifinále. Naděje na titul pražských dívek byla sebrána ve dvou setech 14-21, 19-21.

Maixnerová s Gerbelovou se setkaly v semifinále dívčí dvouhry. Odtud do finále putovala zkušenější Maixnerová. Ač Maixnerová figurovala jako nasazená jednička a prala se o každý bod, třísetové finále ovládla Czajová z Orlové 21-8, 17-21, 21-17.

Poslední medaili přidal Vladimír Svoboda v singlu. Ve čtvrtfinále třetího setu mu hráč skrečoval. Dále se bez zaváhání dostal až do finále, kde čelil Matoušovi Jandovi z SKP Kometa Brno. Opět dvousetové finále s lepším výsledkem pro soupeře. Svoboda tak získal stříbro.

Děkujeme všem pražským hráčům za reprezentaci, k medailovým výsledkům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů do budoucna,

PBaS

Kompletní výsledky naleznete ZDE.

FOTO: SK Hamr, z.s.

Medailové výsledky pražských hráčů:

MS:

Stříbro – Vladimír Svoboda

WS:

Stříbro – Agáta Maixnerová

Bronz – Kristýna Gerbelová

MD:

Zlato – Kristián Bíba, Vladimír Svoboda

Stříbro – Felix Kyzlík + Miroslav Teplý

WD:

Stříbro – Agáta Maixnerová, Kristýna Gerbelová

Bronz – Maia Weberová + Aneta Váňová

XD:

Stříbro: Agáta Maixnerová, Kristián Bíba