Czech Talent U11 v Českém Krumlově: Výběr Prahy vybojoval již páté zlato v řadě!

O víkendu 6. – 7.11.2021 se konal po roční „covid-pauze“ tradičně krásný turnaj Czech Talent U11 v Českém Krumlově. V sobotu se odehrál turnaj družstev, kterého se letos zúčastnilo pouze 5 oblastních výběrů (Praha, Východní Čechy, Jižní Morava, Jižní Čechy „A“, Jižní Čechy „B“). V neděli pak na řadu přišel turnaj jednotlivců. Za výběr Prahy nastoupila sestava: Agáta Maixnerová (SK Prosek), Kristýna Gerbelová (SK Prosek), Maia Weberová (Sokol Meteor Radotín Praha), Kristián Bíba (SK Prosek), Vladimír Svoboda (SK Prosek) a Petr Jelínek (TJ Astra Zahradní Město) pod vedením trenérek Kačky Krajčové a Anežky Limanovské.

V sobotní týmové části se hrálo systémem každý s každým na dva vítězné sety do 21 bodů. Pro naše družstvo, jako nejvýše nasazené, bylo první kolo volné a my tak měli možnost okouknout ostatní týmy a čas vymyslet týmový pokřik.

V druhém kole jsme nastoupili proti Jižní Moravě, se kterou jsme si poradili 4:2. Další na řadu přišel tým Jižní Čechy „A“. I toto utkání pro nás skončilo vítězstvím, tentokrát 6:0. Stejný výsledek jsme udrželi i proti družstvu Jižní Čechy „B“.

Již v průběhu turnaje bylo jasné, že poslední utkání proti týmu Východní Čechy, bude zároveň rozhodujícím utkáním o vítězi celého turnaje týmů. V prvním vyrovnaném zápase Kiki sice podlehl silně se povzbuzujícímu soupeři, Agi však svou protihráčku hladce zdolala a srovnala tak na skóre 1:1. Ani Vládík se soupeře nezalekl a poslal tým Prahy do vedení 2:1. Kristýnka se mezitím na vedlejším kurtu pustila do maratonského třísetového zápasu, který nakonec dokázala proměnit ve vítězný bod a navýšila tak vedení na 3:1. Čtvrtý bod získal Péťa, který si jednoznačně poradil se svým soupeřem. I přes rozvážný první set si Maia se svým zápasem také poradila a upravila tak skóre utkání na výsledných 5:1.

V neděli v turnaji jednotlivců se hrálo systémem základních skupin (kluci: 3 skupiny po 5 hráčích, holky: 4 skupiny po 4 hráčích), ze kterých poté všichni postupovali do pavouka s dohráváním o konečné pořadí. Zápasy se tentokrát hrály do 11 bodů na dva sety (pouze v pavouku se při nerozhodném stavu dohrával i třetí set).

Agátka s Kristýnkou si v první části turnaje se svými soupeřkami bez větších problémů poradily a své skupiny vyhrály, Maia po ztrátě jednoho setu skončila ve skupině druhá. Kluci navázali s podobným úspěchem – Péťa skončil ve skupině první, Kiki druhý a Vláďa třetí, díky čemuž všichni členové naší výpravy postoupili do hlavního pavouka o 1. – 8. místo.

Naneštěstí se všechny naše holčičky potkaly ve spodní větvi pavouka, kde Kristýnka na 3 sety udolala v prvním kole Maiu, Agi postoupila po výhře nad Hakl a ze třísetové semifinálové bitvy pak vyšla vítězně Agátka. Ve finále nestačila Agi ve třech setech na soupeřku Kábrtovou a z Krumlova si odváží krásné druhé místo. Kristýnka v zápase o třetí místo nezaváhala a ve dvou setech porazila Dvořákovou. Maia zápasy o konečné pořadí také vyhrála a skončila pátá.

Z kluků se nejlépe vedlo Péťovi, který vyhrál zápas proti Kalčíkovi a v semifinále podlehl ve vypjatém zápase Vykoukalovi, který porazil v prvním kole Vládíka. V zápase o třetí místo si poradil ve dvou setech s Jandou, kterému v prvním kole na tři sety bohužel podlehl Kiki. Vláďa po jednom vyhraném a jednom prohraném zápase o pořadí skončil na konečném 6. místě, Kiki skončil sedmý.

Sečteno a podtrženo z Krumlova odvážíme nejen první místo z letošního ročníku turnaje družstev Czech Talent U11, ale také putovní pohár, který již popáté v řadě putuje s další partou šikovných hráčů do hlavního města! Velkým úspěchem je také stříbro a dva bronzy z turnaje jednotlivců.

Na závěr bych ráda poděkovala hráčům – za krásné výkony, které předváděli v průběhu celého turnaje, Anežce za spolupráci při zařizování a koučování a také všem rodičům – za odvoz dětí i trenérek, za vytvoření zázemí a příjemné atmosféry v průběhu celé akce, fandění a samozřejmě i za držení palců a podporu na dálku přes whatsappovou skupinu! Hlavní dík pak patří organizátorům turnaje, že i přes zhoršující se situaci a ne úplně optimální podmínky turnaj uspořádali. Byla to opět krásná akce, kterou si užili jistě nejen všichni hráči, ale i trenéři a rodiče.

Kompletní výsledky turnaje zde

Fotky z turnaje jsou k dispozici zde