Czech Talent U11, Český Krumlov

O víkendu 5. – 6. 11. 2022 se v Českém Krumlově odehrál 17. ročník turnaje Czech Talent U11, kterého se zúčastnil i výběr hráčů z Prahy. Členy pražského týmu byli Eliška a Karolína Burešovy, Eliška Smékalová, Petr Oubrecht, Lukáš Zlínský a Antonín Turoň pod vedením trenérek Anežky Limanovské a Kateřiny Krajčové.

V pátek jsme se sešli ve večerních hodinách v krumlovské hale a všichni společně vyrazili na seznamovací večeři do nedaleké restaurace, rozdali jsme si týmová trika a ulehli do peřin, abychom byli odpočatí na turnaj.

V sobotu proběhl turnaj družstev, do kterého jsme vstoupili jako čtvrtý nasazený tým. Na ranní schůzce zástupců družstev byly nalosovány dvě čtyřčlenné skupiny. Náš tým byl přiřazen do skupiny A spolu s družstvy Východní Čechy, Severní Morava a Jižní Čechy “A”. V prvním utkání jsme nastoupili proti týmu JČ a zvítězili 5:1. Následovalo utkání proti týmu VČ, kde jsme prohráli 2:4. Na závěr základní skupiny nás čekalo družstvo SM, kde jsme se tahali o každý bod. Utkání skončilo remízou 3:3 a postup do semifinále tak závisel na tom, jestli jsme dokázali v průběhu všech tří utkání uhrát více bodů než náš poslední soupeř. Počty nakonec hrály v náš prospěch a my jsme tak z druhého místě ve skupině postoupili do semifinále proti týmu Jižní Morava. Ani proti JM jsme nedokázali zvítězit a po prohře 2:4 jsme šli bojovat o bronzovou medaili proti výběru severních Čech. Ačkoli jsme do poslední chvíle doufali alespoň v remízu, byl konečný stav utkání i díky vyhrocené atmosféře ze stran soupeřů 2:4 a skončili tak na nepopulárním 4. místě.. I když se nám nepodařilo dovézt zpět do Prahy putovní pohár ani medaili, potvrdili jsme pozici, na kterou byl náš tým nasazen. Všichni předvedli hezké výkony a bojovali do poslední chvíle.  Věřím, že turnaj si hráči i rodiče užili a budou na akci rádi vzpomínat.

V neděli přišel na řadu individuální turnaj, který se odehrál švýcarským systémem na 5 kol. V turnaji jednotlivců se více dařilo klukům. Lukáš skončil na 5. místě, Tonda na šestém a Péťa na 13. místě. V holkách se pak umístila Eliška Burešová na 8. a Kája na 9. místě, Eliška Smékalová na 18. místě.

Na závěr bych ráda podělovala všem hráčům i rodičům, kteří naši oblast na turnaji reprezentovali a vytvářeli pohodovou atmosféru, Anežce pak za pomoc s koučováním. V neposlední řadě děkujeme pořadatelům z Českého Krumlova za uspořádání tradičně krásného a povedeného turnaje pro nejmenší naděje badmintonu.

Autor: KK

Výsledky ZDE
Foto ZDE