Stříbrný FALCO Cup pro Prahu

V sobotu 9.3. se odehrál v Liberci tradiční turnaj oblastních družstev FALCO Cup. Praha postavila tým v sestavě:
Bednářová Lucie, Gerbelová Kristýna, Paterová Nikol, Franta Martin, Hašek Matyáš, Mrázek Lukáš a jako trenér Tomáš Patera. Na turnaji startovalo 6 týmů, hrálo se ve dvou skupinách s postupem do pavouka.

Pražský tým hrál nejdříve ve skupině B, kde v prvním utkání těsně porazil 3:2 tým SKP Kometa Brno, kdy body přinesla Kristýna s Matyášem ve smíšené čtyřhře, Lukáš ve dvouhře a Lucie s Kristýnou v dámské čtyřhře se stavem 22:20 v třetím setu. V druhém utkání Praha suverénně porazila 5:0 tým Severní Čechy, kdy všichni hráči ve svých zápasech předvedli kvalitní hru a vyhráli všechny zápasy v utkání.

Následně pak v pavouku v semifinále Praha porazila 3:2 tým Středočeský kraj, body přinesli Kristýna s Matyášem ve smíšené čtyřhře, Lukáš ve dvouhře a Martin s Matyášem v pánské čtyřhře. Nakonec pak Praha těsně podlehla 2:3 ve finále proti týmu Východní Čechy, kdy dva body v utkání přinesli Lucie a Lukáš ve dvouhrách.

Pražský tým si tak z FALCO Cupu odnáší krásné stříbrné poháry. Hráči si zaslouží uznání za svůj výkon a odhodlání během celého turnaje. Jejich úspěch je výrazem kvality badmintonu v Praze a ukazuje, že Praha je silným konkurentem pro ostatní oblasti.

Gratuluji pražskému týmu k úspěchu, děkuji pražskému svazu za zorganizování výpravy a hráčům za vzornou reprezentaci.

Tomáš Patera

Celkové výsledky:
1. Východní Čechy
2. Praha
3. SKP Kometa Brno
4. Středočeský kraj
5. Severní Čechy
6. Jižní Čechy

Utkání o konečné umístění
Utkání ve skupině „A“
Utkání ve skupině „B“
Zápisy o utkání