KEMP U13 – Praha Hamr-Braník 22.10.2017

V neděli 22.10. s v branické hale pražského Hamru uskutečnil v pořadí 2. kemp pro vybrané talentované hráče z celé Prahy v kategorii U13.

Z děvčat se kempu zúčastnili:

Koliášová Kateřina, Kuptíková Gabriela, Nachtmanová Karolína, Paterová Lucie, Sedláčková Vanda

doplnili je chlapci:

Bláha Tomáš, Hnilica Petr, Hrubec Pavel, Kovář Milan, Král Adam

Ze zdravotních důvodů se na poslední chvíli omluvili Bursová Barbora a Lecián Tobiáš.

Vedením kempu byli pověřeni trenéři Vašek Bláha a Honza Vitvera. Jako sparing byli k dispozici Vojta Sebera, Radka Šilhavá a nahrávací stroj.

Po krátké rozcvičce, rozehřátí aktivačními cvičeními a rozehrání přišla na řadu samotná náplň tréninku. Z prvního kempu vzešla informace, že hráči mají velký problém jak odehrát míč spodem z předního forhendového roku. Dopolední dvouhodinový blok pod vedením Honzy Vitvery byl tedy zaměřen na ukázky, v jakém postavení rakety se míči přiblížit, aby byl pro soupeře co nejméně čitelný do poslední chvíle. Velký důraz byl kladen na volné držení rakety před úderem, stisk rakety a přetočení předloktí při zahrávání. Nejprve si hráči navzájem nahazovali a odehrávali míč z místa do čtyř rohů na soupeřovu polovinu. Následně se zapojil i pohyb do předního forhendového rohu. Dopolední hrací blok zakončily zápasy na polovině s vyznačenými částmi kurtu s maximálním využitím učeného úderu. Následně ještě Vašek Bláha vedl 30ti minutovou část zaměřenou na lehké posilování s vlastním tělem a stabilizační cviky.

Po obědě následovala krátká debata s hráči ohledně pravidel a odpolední 1,5 hodiny trvající tréninkovou náplní bylo zapojení předního forhendového rohu do pravidelných kombinací. Na jednom kurtu trenéři využili i nahrávací stroj, o který byl mezi hráči velký zájem.

Poslední část kempu byla věnovaná 1 hodinu trvajícím tréninkovým zápasům.

Hráčům patří velké poděkování, jelikož se snažili a byl na nich vidět zájem se něco naučit, ačkoliv hlavně odpolední fáze již byla pro některé hráče fyzicky náročná.

Problém je v soustředění hráčů po celou dobu herních cvičení, kdy po korekci od trenérů chvíli udrží pozornost a předvádí to, co se po nich vyžaduje, ale za krátkou chvíli se opět přestanou soustředit a tím trpí i kvalita předváděných cvičení.

Velkým problémem hráčů zůstává příprava na soupeřův úder, kdy hráči minimálně spíše vůbec nestojí v základním postavení a o aktivačním skoku nemluvě. S tím pak souvisí i problematický pohyb po kurtu a na to by se hráči měli zaměřit ve svých oddílech především.

Vašek Bláha a Honza Vitvera