1. GRAND PRIX „A“ U17 v Brně

V modrofialové brněnské X-Aréně se 17.-18.února konalo první letošní celostátní měření sil hráčů kategorie U17. Z naší oblasti se turnaje zúčastnilo 5 chlapců a 6 dívek.

Výsledkově jsme jako oblast dosáhli na medailová umístění ve dvouhře a čtyřhře dívek a ve smíšené čtyřhře díky radotínským hráčkám Katce Mikelové a Emě Staňkové. Pro ostatní hráče bylo maximum čtvrtfinále. Smůlu na los měla trochu hamerská Radka Šilhavá, která příliš brzo narazila na favoritku turnaje Van Coppenolle jak ve dvouhře (čtvrtfinále), tak ve smíšené čtyřhře s Vaškem Obhlídalem (SK Prosek).

Nejslabší disciplínou dle výsledků byla dvouhra chlapců, kde všichni naši hráči: Tomáš Patera (Radotín), Vráťa Erhart (Astra) a Michal Nesvačil (Radonice) prohráli hned své první zápasy. Do chlapeckých čtyřher nastoupili prosečtí Dan Zelinka s Vaškem Obhlídalem a radotínští Dan Furst a Tomáš Patera. Oba páry  uhráli čtvrtfinále.

Ve smíšené čtyřhře se nepovedlo první kolo Emě s Vráťou a Tomášovi se Schořovou (Kladno). Dan Zelinka s hamerskou Terezou Kunešovou, Radka s Vaškem, Klára Šilhavá s přerovským Kopřivou a Dan Furst se Štěříkovou prohráli ve druhém kole. Nejdále se dostala Katka Mikelová s kladenským Morávkem, kteří prohráli až ve finále s nejlepšími hráči turnaje: párem Janoštík/Van Coppenolle.

Ve čtyřhře dívek jsme posbírali nejvíce medailí. Tereza s Klárou skončili na 9.místě. Radka uhrála se Studenou (Přerov) 5.místo, Katka s Líbalovou (Vesec) 3.místo a Ema s Hořínkovou (Vesec) prohrála až ve finále.

Ve dvouhře dívek se turnaj povedl Katce, která podlehla až ve finále na 3 sety nejlepší hráčce turnaje Van Coppenolle. Spokojená může býti i radonická Magda Čermáková, která v prvním kole porazila zkušenější Chadimou z Brna a pak sebrala set reprezentantce Růžičkové. Stejně tak Klára podlehla ve druhém kole starší reprezentantce Hořínkové (Vesec).

Medailová umístění:

2.místo: Katka Mikelová(Radotín) – dvouhra, smíšená čtyřhra

Ema Staňková(Radotín) – čtyřhra dívek

3.místo: Katka Mikelová – čtyřhra dívek

Výsledky z turnaje