Memoriálu Ivana Škáchy kralovali Drančák v deblu a Zelinková v singlu. Celkem pražští posbírali 8 medailí.

Tradiční Memoriál Ivana Škáchy hostila vinořská hala. Pražští na domácím území kralovali v pánském deblu a dámském singlu. Z každé disciplíny si odváží minimálně po jednom vzácném kovu.

Nejúspěšnější disciplínou z pohledu pražských hráčů se stala pánská čtyřhra, ze které si odváží kompletní sbírku medailí. Ostřílené duo Pavel Drančák-Vojtěch Šelong (TJ Orlová-Lutyně, z.s.) potvrdili roli favoritů a ve finále si poradili s Matějem Hubáčkem, který spojil síly s několikanásobným mistrem republiky Jaromírem Janáčkem (Sportovní klub Badminton Český Krumlov, z.s.). O kolo dříve Hubáček s Janáčkem vyřadili proseckou dvojici Václav Palán-Adam Šulc ve třetím setu 10-21, 21-10, 21-13.

Matěj Hubáček přidal bronz v singlu. Pokusil se vzdorovat turnajové jedničce Lukáši Holubovi (TJ Montas Hradec Králové). Hra se protáhla do třetího setu. Holub měl však na vrch. “Uletěl” do finále, které opanoval. 

Další zlato ukořistila prosecká Michaela Zelinková, jež si suverénně razila cestu pavoukem až do finále. Zde na ni čekala nasazená jednička Lucie Černá z Krumlova. Třísetové derby ukázalo, že Zelinková jde herně stále nahoru. Po prohře v prvním setu ustála psychicky koncovku druhého, který šel za ní poměrem 22-20. V rozhodujícím setu nenechala nic náhodě a z nejcennějšího kovu se raduje vítězstvím 16-21, 22-20, 21-15.

Bronzu v dámské čtyřhře vládly hamerské hráčky. Sestry Klára a Radka Šilhavé, ač byly nasazené dvojky, nestačily na Hořínkovu s Valentovou. Kateřina Koliášová se svou stálou parťačkou z Klimkovic nezvládla semifinále proti turnajovým jedničkám. 

Poslední medaile pražští odvezli ze smíšené čtyřhry. Stříbro si po třísetovém boji odváží Matěj Hubáček s Kristinou Kozempelovou (BK TJ Baník Most). Jednalo se o nejdelší a zároveň nejvyrovnanější zápas turnaje. Nakonec podlehli 23-25, 22-20, 20-22. Bronz se povedl vybojovat mlaďochům Adamu Šulci a Kláře Šilhavé, kteří předvedli rovnoměrný výkon proti pozdějším vítězům.

 

Děkujeme všem hráčům za reprezentaci a medailistům gratulujeme,

PBaS

 

Kompletní výsledky naleznete ZDE.

Foto: Czechbadminton

 

Přehled medailí pražských hráčů:

MS

Bronz: Matěj Hubáček (BK Meteor Praha. z.s.)

WS

Zlato: Michaela Zelinková (SK Prosek Praha, z.s.)

MD

Zlato: Pavel Drančák (BK Meteor Praha, z.s.) s Vojtěchem Šelongem (TJ Orlová-Lutyně, z.s.)

Stříbro: Matěj Hubáček s Jaromírem Janáčkem (Sportovní klub Badminton Český Krumlov, z.s.)

Bronz: Václav Palán a Adam Šulc (SK Prosek Praha, z.s.)

WD

Bronz: Kateřina Koliášová (SK Hamr, z.s.) s Kateřinou Osladilovou (TJ Sokol Klimkovice).

Klára a Radka Šilhavé (SK Hamr, z.s.)

XD

Stříbro: Matěj Hubáček s Kristinou Kozempelovou (BK TJ Baník Most)

Bronz: Adam Šulc (SK Prosek Praha, z.s.)  a Klára Šilhavá (SK Hamr, z.s.)