Z 2. GPA U17 si nejcennější kov odváží Kryštof Coufal s Filipem Titěrou z deblu, Klára Gerbelová skórovala v téže disciplíně a Vojtěch Strejček přidal zlato v mixu.

Republikovou špičku kategorie U17 hostilo o víkendu 22. – 23. 4. Brno. Pražští hráči se pokusili dosáhnout na nejvyšší příčky. Nakonec se to povedlo v párových disciplínách. Kryštof Coufal s Filipem Titěrou skórovali v deblu, Klára Gerbelová po boku mostecké Terezy Grznárové v téže disciplíně a poslední zlato přidal Vojtěch Strejček s Lucií Šuhajovou z B.O.Chance Ostrava v mixu. Celkem hráči naší oblasti vybojovali 7 medailí.

Nejlepší disciplínou z pražského pohledu se stal klučičí debl. Lukáš Thor spojil síly s Michaelem Havlíčkem z Brna. V semifinále se jim podařilo zastavit nasazené jedničky hamerského Vojtěcha Strejčka s budějovickým Kryštofem Klímou ve třech setech. Finále bylo téměř celé pražské, respektive prosecké. Postavili se proti sobě dvojice Thor-Havlíček a Kryštof Coufal-Filip Titěra. Z tohoto klání vyšli vítězně druzí jmenovaní.

Další zlato si přivezla Klára Gerbelová z deblu, který odehrála po boku Terezy Grznárové. Dívky v semifinále porazily nasazené dvojky z Ústí nad Labem. Ve finále je čekalo krumlovské duo Fišerová-Kozáková, které Gerblová s Grznárovou přehrály ve dvou setech.

Klára Gerbelová přidala stříbrný úspěch v singlu. Až do finále si razila cestu třísetovými zápasy. Ve čtvrtfinále trochu nečekaně porazila svou deblovou parťačku Terezu Grznárovou. Do finále se přehoupla přes Natálii Krajčí (BK Kopřivnice). V klání o zlato však své nasazení a připravenost potvrdila krumlovská Eliška Mikešová. 

Poslední zlato vybojoval Vojtěch Strejček s Lucií Šuhajovou v mixu. Ve čtvrtfinále udolali nasazené dvojky. Třísetové semifinále dopadlo též v jejich prospěch. Ve finále předvedli husarský kousek, když se jim povedlo porazit nasazené jedničky Skrčená-Patzák (Kladno-Dobruška) 18-21, 21-19, 21-18.

Vojtěch Strejček si odváží medaili i ze své poslední hrané disciplíny – singlu. V semifinále nestačil na Dennise Kerpla z Liberce – pozdějšího vítěze disciplíny. Tentýž cenný kov bral Lukáš Thor. Ač startoval jako nasazená jednička, bojoval s křečemi. Před branami finále podlehl Kryštofovi Klímovi ve třetím setu.

Děkujeme všem pražským hráčům za reprezentaci a přejeme mnoho úspěchů do budoucna,

PBaS

 

FOTO: SK Prosek Praha

 

Medailové výsledky pražských hráčů:

MS:

Bronz: Vojtěch Strejček (SK Hamr, z.s.) a Lukáš Thor (SK Prosek Praha)

WS:

Stříbro: Klára Gerbelová (SK Prosek Praha)

MD:

Zlato: Kryštof Coufal a Filip Titěra (SK Prosek Praha)

Stříbro: Lukáš Thor (SK Prosek Praha) a Michael Havlíček (SKP Kometa Brno – RS Badminton)

Bronz: Vojtěch Strejček (SK Hamr, z.s.) a Kryštof Klíma (TJ Sokol České Budějovice)

WD:

Zlato: Klára Gerbelová (SK Prosek Praha) a Tereza Grznárová (BK TJ Baník Most)

XD:

Zlato: Vojtěch Strejček ( SK Hamr, z.s.) a Lucie Šuhajová (B.O.Chance Ostrava)