2. GPA U13: pražští si z města perníku odváží 9 medailí

Druhé GPA U13 se konalo “v městě perníku”. Pražští hráči v celorepublikové konkurenci opět obstáli. Z nedělních bojů si odváží celkem devět medailí. V každé disciplíně to alespoň 1x cinklo.

 

Úspěšné byly zejména párové disciplíny. Pražští hráči se potkali ve všech třech finálových zápasech.

 

V holčičím deblu změřily síly prosecké Agáta Maixnerová, Kristýna Gerbelová s radotínskou Maiou Weberovou a benáteckou Anetou Váňovou. Z tohoto klání si zlato odváží první jmenované. Cestou do finále Weberová s Váňovou porazily nasazené jedničky ve dvou setech. Naopak hráčky proseku měly postup do finále vrtkavý. Nakonec však nad Perníkovou s Dvořákovou  dokázaly zvítězit poměrem 14-21, 21-14, 21-19.

 

Agáta Maixnerová s Kristiánem Bíbou (SK Prosek Praha, z.s.) startovali jako nasazené jedničky a dostali se až do finále. Zde na ně čekala dvojice Felix Kyzlík- Maia Weberová, kteří o kolo dříve dokázali deklasovat nasazené dvojky Janda, Czajová ve třech setech. Finálový zápas byl opět třísetový. Kyzlíkovi s Weberovou se podařilo porazit prosecké duo 21-19, 19-21, 21-16.

 

Kyzlík v deblu spojil síly se svým stálým parťákem Miroslavem Teplým z BK Holice a do turnaje vstupovali jako jedničky. Ve finále nestačili na prosecké hráče Bíba-Svoboda, kteří zvítězili ve třetím setu.

 

Felix Kyzlík se jako jediný z pražských chlapců dostal v singlu do nedělních klání a vybojoval si účast ve finále. Zde narazil na svého deblového parťáka a utkání pro Felixe skončilo nešťastnou prohrou ve třetím setu poměrem 25-23. Měl tři matchboly, ale neproměnil. Teplý ukončil hru hned prvním matchbolem.

 

Poslední disciplínou byla holčičí dvouhra, ze které máme tři medaile. Maia Weberová v semifinále porazila Agátu Maixnerovou a ve finálovém zápase se pokusila pomstít Kristýnu Gerbelovou, avšak neúspěšně. Weberové tak náleží stříbro.

 

Děkujeme všem pražským hráčům za reprezentaci a medailistům gratulujeme.

 

PBaS

 

FOTO: SK Hamr, z.s.

 

Medailové výsledky pražských hráčů:

 

BS 

Stříbro: Felix Kyzlík (SK Hamr, z.s.)

 

GS

Stříbro: Maia Weberová (TJ Sokol Radotín)

Bronz: Agáta Maixnerová a Kristýna Gerbelová (SK Prosek Praha, z.s.)

 

XD

Zlato: Maia Weberová a Felix Kyzlík

Stříbro: Agáta Maixnerová a Kristián Bíba

 

BD

Zlato: Kristián Bíba a Vladimír Svoboda (SK Prosek Praha, z.s.)

Stříbro: Felix Kyzlík a Miroslav Teplý (Badmintonový klub Holice, z.s.)

 

GD

Zlato: Agáta Maixnerová a Kristýna Gerbelová

Stříbro: Maia Weberová a Aneta Váňová (Badmintonový klub 1973 Benátky nad Jizerou, z.s.)