KEMP U13 – Praha-Radotín, 23.9.2017

První jednodenní kemp talentovaných hráčů kategorie U13 proběhl v městské hale v Radotíně.

Jde o novou formu vyhledávání šikovných hráčů, kteří by měli být v budoucnu zařazeni do TCM Prahy. Během následujících měsíců budou trenéři pražských oddílů sledovat mladé hráče a k tomu budou sloužit mimo jiné i tyto kempy. Oproti předchozímu roku, je při tomto uspořádání  možné zajistit i starší  hráče jako sparing, což je pro tuto kategorii velkým přínosem. Mohou tak hrát proti starším,  zkušenějším hráčům a tím se zkvalitní trénink.

Na první setkání bylo pozváno 12 hráčů. Bohužel začátek školního roku společně se změnou počasí sebou přinesl i období viróz,  a tak jsme dostali několik omluvenek původně nominovaných. Nicméně  je v Praze hodně šikovných dětí této věkové kategorie, mohli jsme proto oslovit další.

Kemp se tentokrát uskutečnil v radotínské městské hale a zúčastnili se jej tito hráči:
Barbora Bursová, Helena CHvalová, Petr Hnilica, Adam Král – Sokol Radotín Meteor Praha

Jana Flusserová, Karolína Nachtmannová, Ivana Treperová, Josef Rákosník – SK Prosek

Aneta Osičková, Tobiáš Lecián, Vojtěch Havránek – TJ ASTRA ZM

Adam Srnec – SK HAMR
Trenéři

Mojmír Hnilica, Halka Bitmanová

Sparring – Michal Hubáček, Vojta Havlík, Vašek Obhlídal

Program byl následující:

Dopoledne byl   dvouhodinový hodiny trénink zaměřený na zlepšení pohybu po kurtu, zrychlení přistupování k míči a návrat do základní pozice po odehrání. Jak jsme zjistili, jsou v tomto poměrně velké rezervy.

Odpolední program byl rozdělen do dvou částí. První jsme zaměřili na herní kombinace s cílem co nejméně kazit a udržet míč ve výměně. Hrála se jak obranná varianta, tak útočná. Druhá část /cca 45 minut/ byla věnována tréninkovým zápasům.

Všichni hráči se na kurtu snažili, někomu trvá o něco déle pochopit, co se po něm chce a též třeba přijmout novou věc. Přesto všichni pracovali ke spokojenosti trenérů.

Cílem těchto kempů není naučit hráče základní badmintonové údery. S těmi již musí přijit ze svého mateřského oddílu. A tam se ukázalo, že někdo technicky zaostává v některých úderech. Asi největší problém z našeho hlediska je spodní forhendový úder v předním rohu. Hráči nejdou stejným způsobem na kraťas a na výhoz, takže vlastně soupeř již před začátkem úderu pozná, co bude hráč hrát.  To by asi měl být hlavní úkol pro oddílové tréninky. Zaměřit se právě na tyto dva údery. Věřím, že se to povede a příště již nebudeme muset hráče při tomto úderu opravovat.

Termín dalšího kempu bude v nejbližších dnech určen a budou pozváni další perspektivní hráči této kategorie.  Závisí především na časových možnostech trenérů a starších hráčů.